Yleinen

Mäskiennakot Pohjanmaalla

T&H Fishing toimittaa Sensas, Mondial ja Marcel Van Den Eynde mäskiennakot Pohjanmaalla. Lisätietoja http://thfishing.wordpress.com/

Tilaukset 28.2. mennessä thfishingtero@gmail.com tai 0445477096

T: T&H Fishing/Tero Kankaanpää ja Heidi Pernu

LUK Pilkkimestaruus 17.2.

Lakeuden Urheilukalastajat ry:n pilkkimestaruuskisat 17.2.19 klo 10-14 Kuorasjärvi pohjoispää (Kallioniementie 827, Alavus), pilkkikuninkuuskisan yhteydessä.

Piirin päätös: Akkukairan turvallinen käyttö

Pohjanmaan Vapaa-ajankalastajapiiri ry:n hallituksen 10.1.2019 päätös akkukairan turvallisuudesta  kisakeskuksessa ja siirtymien aikana:

Vahinkojen välttämiseksi akkukairan akun saa laittaa paikoilleen vasta ensimmäisellä reiällä ja poistettava viimeisellä reiällä.

Jäsen ilmoita sähköpostiosoitteesi

Jos haluat saada sähköpostiisi Luk:n välittämät tiedotteet etkä ole ilmoittanut sähköpostiosoitettasi niin ilmoita sähköpostiosoitteesi Olavi Joensuulle olavi.joensuu@netikka.fi niin lisätään sinut postituslistalle.

Jäsentiedote 2019

on nyt päivitetty tietoja välilehdelle. Tiedotteesta löytyy tiedot Luk:n järjestämistä kilpailuista sekä mm. yleisten kokousten kokousajat.

Menestystä SM-tietokilpailusta

Yleisestä sarjasta tuli mestaruus joukkueelle Mika Ahti, Jukka Kotola, Ossi Käkränen.

Nuorten sarjasta tuli pronssia joukkueelle Paavo Mäntynen, Luka Toivonen, Lauri Heikkilä.

Nuorten sarjassa sijoittui neljänneksi joukkue Aatu Koliini, Eetu Liikaoja, Iikka Hakala.

Luk onnittelee!!

Kaikkien lajien koko vuoden menestyjistä löydät tietoa kilpailut välilehden alta.

PM tietomestaruus tulokset

PM-tietomestaruus, Seinäjoki 3.10.2018

Yleinen

  1. PK, Jarmo Keto, Timo Stenman ja Juha Leino
  2. LUK, Mika Ahti, Veikko Kankaanpää ja Ossi Käkränen
  3. SeSOnki II, Heidi Pernu, Tero Kankaanpää ja Tarja Huhtala
  4. SeSOnki I, Tapani Pihlajamäki, Matti Keltamäki ja Jaakko Knaapila
  5. KUK I, Tero Hakala, Jarmo Hakala ja Jukka Välimäki
  6. KUK II, Jarmo Korpinen, Sasu Saarinen ja Veli-Matti Mäenpää

 

Nuoret

  1. LUK I Lauri Heikkilä ja Saku Harju
  2. LUK II Aatu Koliini ja Paavo Mäntynen
  3. LUK III Luka Toivonen ja Severi Kovala